Твір-роздум про інтимну лірику В. М. Сосюри

 

Володимир Сосюра... І перед нами постає кароокий співець з чутливою і ніжною душею. Це високий поетичний світ, де живе любов до України, палахкотять загравами донецькі ночі, пахнуть білі акації й затихає гуркіт далекого потягу. Він був покликаний життям для поезії, вона була йому довгі роки єдиним заняттям, пра­цею і відпочинком, його хлібом насущним.

Кращі свої твори поет присвятив темі кохання і дружби. Чи­таючи ці вірші, ніколи не залишаєшся байдужим, бо вони приму­шують тебе ридати й сміятися, сумувати і радіти. Володимир Сосюра писав про кохання багато, все своє життя він оспівував це високе почуття. "Кохання книгу золоту" він запов­няв. все новими і новими сторінками. На п'єдесталі його щирих строф височить образ Коханої з великої літери.

Як гарно й натхненно сказано у вірші "Ні, не кажи, що ти вродлива":

Краса душі, краса любові –

Найвища, на землі краса...

Одним із кращих віршів інтимної лірики, на мою думку, є по­езія "Коди потяг у даль загуркоче..." В ній поет із непідробною щирістю і задушевністю згадує свою буремну юність і перше кохан­ня:

Коли потяг у даль загуркоче,

пригадаються знову мені

 дзвін гітари у місячні ночі,

поцілунки й жоржини сумні...

Безумовно, класичним зразком інтимної лірики В. Сосюри є вірш "Гак ніхто не кохав". Тільки справжній митець із таким на­тхненням за допомогою гіперболічних образів розказує про почуття ліричного героя:

Так ніхто не кохав.

Через тисячі літ лиш приходить подібне кохання.

В день такий розквітає весна на землі,

і земля убирається зрання...

Почуття кохання пробуджує в людині все найкраще, прино­сить радість і щастя, надає сил і наснаги. Поет пише, що закоханий готовий звершити нечуваний подвиг для коханої, він може навіть зірвати з неба "Оріон золотий". Яка сила любові! Скільки ніжності і відданості!

А ось ще одна поезія В. Сосюри на цю тему:


У випадку копіювання матеріалів на інший сайт обов'язковою є моя письмова згода
та пряме індексоване посилання на linguistika.com.ua
© 2012

Вы можете отметить интересные вам фрагменты текста, которые будут доступны по уникальной ссылке в адресной строке браузера.