Односкладне речення

 

Визначити типи односкладних речень.

І. 1. І смеркає, і світає... 2. Чого тобі шкода?. 3. Коханий, ГЛЯНЬ на мене!. 4. У Тер­нівку прибуло військо. Зігнали людей, кого постріляли, інших забрали в город. Трусять, в'яжуть, б'ють. 5. Латину тільки що сказали, що од Енея єсть посли. 6. Гірко заробиш, солодко з'їси. 7. Він подививсь і глянув на річку: води не по­більшало. 8. Підписали наказ по інституту. 9.Ані піти тобі,, ані поглянути, ані чого забажати. 10. Коли б хоч з чоловіком словечко промовити.

ІІ. 1. Не хвались, як ідеш у поле, а хвались, як ідеш з поля. 2. Решетом воду не носять. 3. Лінивий плюскіт хвиль. 4. І хвилі, всюди хвилі, хви­лі.... 5. Кінець серпня. 6. Провесна. 7. Все-таки його мутило І коло серденька крутило. 8. За цим тут началось гуляння. І чарочка пішла кру­гом; Розкази, сміхи, обнімання, Ділились дружно тю­тюном. 9. Дивишся й не надивишся, дишеш і не надишешся тим чистим гарячим та пахучим по­вітрям. 10. Думаймо про Шевченка, живімо Шевченком, продовжуймо Шевченкове безсмертя в собі і дітях наших.

 


У випадку копіювання матеріалів на інший сайт обов'язковою є моя письмова згода
та пряме індексоване посилання на linguistika.com.ua
© 2012-2024

Вы можете отметить интересные вам фрагменты текста, которые будут доступны по уникальной ссылке в адресной строке браузера.