Безсполучникові речення

 

Пояснити смислові зв'язки між частинами безсполучникових речень.

І. 1. Гірка твоя усмішка — в очах твоїх журба. 2. Я навіть почуваю себе краще, ніж влітку: у мене впала температура, я порожевів і став більше їсти. 3. Довгий час не було видно нічого: мабуть, родичі жалували своїх дітей відправляти на таку сту­дінь. 4. Не вспів доказати останнього сло­ва,— чує: недалеко, з-за жита, хтось співає. 5. Знову кинулось: чередники хльоскали батогами, підганяючи останніх в череді. 6. Обоє плакали в бур'я­ні: поет і його доля.

II. 1. Мотря день і ніч в роботі та в роботі, літом — на полі, зимою — вдома. 2. йому здалось — він зроду не чув такого свіжого, гнучкого голосу. 3. Світ їм було зав'язано, говорити заказано, ходили німі... 4. А почнуть грати в селі весілля — ціле море пісень. Сумних і веселих, до танку всяких... 5. Хлоп­цеві мрії зразу увірвалися, йому чогось прийшло в голову: треба переховати халявки, щоб дяк не вкрав часом. 6. Микола впізнавав дівчину і не впі­знавав: вона була не вербівська. 7. Тихою ходою смутний Микола подибав додому, він вернувся на тік і заснув міцним, здоровим, молодим сном, забувши і дівчат, і всі зорі на небі.

 


У випадку копіювання матеріалів на інший сайт обов'язковою є моя письмова згода
та пряме індексоване посилання на linguistika.com.ua
© 2012-2024

Вы можете отметить интересные вам фрагменты текста, которые будут доступны по уникальной ссылке в адресной строке браузера.