Як я розумію образ Мавки з драми-феєрії Л. Українки "Лісова пісня"?

Леся Українка - видатна українська письменниця: поетеса- лірик, драматург, талановитий прозаїк. Також перекладач, літера­турний критик, музикознавець, історик. Про життя Лесі Українки писало багато письменників, але найбільшу увагу привертає до себе роман Миколи Олійника "Дочка Прометея".

Найвидатнішим драматичним твором Лесі Українки, справж­нім шедевром української і світової літератури стала драма-феєрія "Лісова пісня". В п'єсі оспівується духовне багатство рідного наро­ду, стверджується перемога добра і краси в людському житті.

Мавка - найяскравіший персонаж цієй драми. Найголовніша риса її характеру - волелюбність. Воля для Мавки так ж неодмінна умова життя, як прекрасна навколишня природа.

Ну, як таки, щоб воля - та пропала?

Се так колись і вітер пропаде? - відповідає вона Лісовику. Заради коханого вона залишає ліс і йде між люди. Лукаш також покохав Мавку, але його мати була на­строєна до неї вороже, і кохання їхнє було коротким. Лукаш, по­давшись на умовляння матері, одружується на Килині. За зраду Лісовик перетворює Лукаша на вовкулаку, а Мавку забирає " Гой, що в скаті сидить" - сама смерть. Та Мавка, маючи в серці "те, що 4 не вмирає", виривається од нього, аби врятувати коханого...

Весна, що настає серед лютої зими, коли Мавка раптом повертається до Лукаша, говорить нам про невмирущість справжнього почуття, попри всі зради і людську невдячність.

Мавка - символ весни і радості, в неї Леся Українка вклала часточку своєї душі, своє розуміння щастя, і вірності, її устами по­етеса ствердила невмирущу силу мистецтва, незламну віру в його безсмертя.

 


У випадку копіювання матеріалів на інший сайт обов'язковою є моя письмова згода
та пряме індексоване посилання на linguistika.com.ua
© 2012-2024

Вы можете отметить интересные вам фрагменты текста, которые будут доступны по уникальной ссылке в адресной строке браузера.