Диктанти. Варіант 4

До світла, до праці

Учитель.

Просте, звичайне слово, яке щодня повторюємо і ми і наші діти. А скільки воно таїть у собі найкращих, неза­бутніх спогадів! Скільки пов'язано з ним вдячних перемог і звершень у кожної людини! Учитель навчив нас писати й читати перше слово — мати. Потім такі, як земля, сонце, народ, праця. І не тільки навчив писати й читати ці слова, а й допоміг збагнути їх глибинний зміст, прищепив нам відповідальність обов'язку, допоміг поступово знаходити своє місце в житті.

Ми тоді ще були дітьми і, може, не одразу розуміли всю велич першої науки в першого свого вчителя. Але минали роки, і кожен з нас усе більше й глибше усвідомлював ве­лику ціну й коштовний скарб, що його нам дарував учитель у першій початковій школі. Учитель привчив нас, малих, не тільки до науки, а й до праці, вів до ясного світла, яке потім осявало нам усі шляхи й дороги в складному, ба­гатогранному житті...

...Коли я вперше приїхав з села до великого індустріаль­ного міста і зайшов на квартиру до відомого українського поета, то побачив у нього над робочим столом портрет по­сивілої жінки з глибокими розумними очима.

Мати? Ні. Видатний поет не був на неї схожий. І я, піс­ля довгої розмови, насмілився запитати:

—   Хто вона, ця жінка?

Поет підвівся з крісла й тихо, але урочисто відповів:

—   Моя перша вчителька.

Скільки минуло відтоді часу! Мабуть, років з тридцять. А й досі всі, хто буває тепер на квартирі у цього видатно­го посивілого, але вічно юного поета, затамувавши подих, дивляться на портрет його першої вчительки.

І якщо не в кожного з нас є такий портрет під склом, то, я певен, кожен з нас носить дорогий образ у своєму серці. І повік носитиме, повік його згадуватиме як у найрадісніші, так і в найтяжчі хвилини свого життя. Чому? А тому, цей світлий образ завжди кликав нас і клика­тиме, як і колись у дитинстві:

— До світла! До праці!.. (В. Кучер).


У випадку копіювання матеріалів на інший сайт обов'язковою є моя письмова згода
та пряме індексоване посилання на linguistika.com.ua
© 2012-2024

Вы можете отметить интересные вам фрагменты текста, которые будут доступны по уникальной ссылке в адресной строке браузера.