Етимологія слів. Слова з “брудним” походженням

У нашому словниковому запасі багато слів із забутим походженням. Про походження багатьох слів не говориться в силу їх незручного для мовця контексту.

1. Орхідея

Подивіться на деякі корінці орідей. Наша сучасна назва квітки, представлена  в 1845  році, походить від грецького “орхіде”, яке з грецької мови перекладається як “яйце”.

2. Порцеляна

Слово “порцеляна” походить від італійського  “porcellana” яке перекладається як “оболонка каурі”, що стосується аналогічної гладенької поверхні фарфору.  Але італійською “оболонка каурі” походить від назви вульви свині.  

3. Ваніль

Під час завоювання Ернандом Кортеса Ацтекськой імперії його люди помітили рослину і назвали її вайнілой, що перекладається “маленький стручок” чи “маленька оболонка”, що походить від латинського слова “піхва”. Конкістадори придумали цю назву, враховуючи форми рослини, які зовні були подібні до жіночих статевих органів.

4. Семинар

Слово походить від латинського “грунт для розмноження”, яке сягає коріннями слова семінаріус, що буквально означає “сім’я” (наголос на першому складі).

5. Фундаментальный

Слово XV ст. походить від латинського слова, що означає “основи”. Це слово в свою чергу сягає коріннями XІІІ ст. та стосується слова “фундамент”, що буквально перекладалося “сідниці”.

6. Авокадо

Іспанці у  XVIII ст. запозичили це слово від більш давнього “аквабайт”, що означає “яйце”. Назвали вони цей овоч так, враховуючи зовнішню подібність.

7. Амазон

Амазон - одна з найбільших американських компанії по продажу товарів через інтернет. Створена в 1994 році.  Наприкінці 1300-х рр. греки почали говорити про амазонок. За народною етимологією амазонки мали традицію зрізати одну із молочних залоз. Тому походження слова “амазон” буквально означає “жінка” без грудей.

 


У випадку копіювання матеріалів на інший сайт обов'язковою є моя письмова згода
та пряме індексоване посилання на linguistika.com.ua
© 2012-2024

Вы можете отметить интересные вам фрагменты текста, которые будут доступны по уникальной ссылке в адресной строке браузера.